• blog

  Jak leštíme povrchy

  Jak leštíme povrchy ? možností je mnoho od přírodních forem až po ty chemické. Některé kovové povrchy lze čistit třeba i jedlou sodou, která je vhodným řešením například u stříbra či mosazi avšak některé povrchy lze sodou i poškrábat ( v kombinaci s drátěnkou ) či případně dojde ke změně barevného odstínu. Kovové části je možno i namáčet a nechat tak působit pro hluboce zanesené kovové povrchy.

  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak leštíme povrchy
 • blog

  Jak funguje celý proces restaurování nábytku

  Restaurování nábytku – popis procesu zjednodušenou formou: Nejdříve je nutno provést průzkum dané věci, kterou chcete restaurovat. Zdali a jak moc je zasažena dřevo-škůdci, hnilobou či jinou nákazou postihující dřevo. Pokud dřevo není nijak zasaženo, můžeme rovnou přistoupit k restaurování či renovaci nábytku dle Vašeho přání, týkající se detailu nátěru, kování či dalšího zdobení. V případě, že je dřevo napadeno dřevo-škůdci, tak můžeme použít louhování nebo ozařování, díky kterému se jich zbavíme a dřevo bude chráněno na další desítky let. Pokud budeme restaurovat, tak se budeme snažit danou věc navrátit do původního stavu včetně barevnosti a detailů. Ideální je, pokud máte nějakou historickou fotografii, dle které se bude restaurování provádět…

 • blog

  Dřevo škůdci – jak se jich zbavit ve Vašem nábytku ?

  Dřevo škůdci – jaké metody používáme u nás Naše firma používá metody  louhování nebo ozařování, které zaručí, že se dřevo škůdci ( škůdci dřeva ) kompletně vyhubí. Metoda louhování však není vhodná pro dýhované materiály a po procesu louhování. Dřevo musí i několik měsíců “ vyzrát “ a zbavit se tak kompletně louhu. Pokud máte zájem o naše služby, tak nás kontaktuje zde. Seznam dřevo škůdců najdete na tomto odkazu.